Energiecoöperaties zorgen voor lokale energie

Energiecoöperaties zorgen voor lokale energie

windmolens en zonneveld_klein

Op veel plekken in Nederland zorgen energiecoöperaties voor lokale energie.
Het Down to Earth Magazine (een initiatief van Milieudefensie) interviewde drie mensen van verschillende energiecoöperaties. Laat je inspireren door hun mooie verhalen.

Mees Preijde doet dat bij Energiecoöperatie KetelhuisWG op het Amsterdamse WG-terrein. Het gezamenlijke buurtwarmtenet wordt nu aangelegd. “De energietransitie wordt vaak gezien als iets technisch, maar het is ook een sociaal proces.” Lees hier haar verhaal.

Karin Hoogterp werkt bij Grunneger Power. Dankzij de nieuwe Energiewet kunnen ze nu energie delen zonder tussenkomst van de markt. “Inmiddels zijn we uitgegroeid naar een coöperatie van 3.150 leden en 2 zonneparken. Onze missie is altijd geweest: regie over eigen energie.” Lees hier haar verhaal.

Coöperatie Deltawind op Goeree-Overflakkee is een van de oudste en grootste energiecoöperaties van Nederland. Projectmanager Koen van Swam: “We hebben een diverse achterban: van donkergroene idealisten tot mensen die het gewoon een slimme investering vinden.” Lees hier zijn verhaal.

Geplaatst in